_Zrzut_ekranu_2025_03_22_190722_Duzy_737bf507d9-1-1600x891.webp?prefix=media%2Farticles)
Kmicic, który odkupuje siebie jako zdrajcę, człowieka, który zbłądził, poprzez pole bitwy, poprzez ordery, zasługę dla ojczyzny i przechodzi przez piekło wojny. I dla mnie ciekawym jest pytanie: „Czy można wrócić?” W moim spektaklu, pada zdanie że „Odys tak naprawdę nigdy nie wrócił”.
O „Potopie” opowiada Michał Siegoczyński, autor scenariusza i reżyser spektaklu. Prapremiera spektaklu 29 marca na Dużej Scenie.